حفر چاه در کرج ⭐100% کندن چاه آب یا فاضلاب✔️ چاه کن در کرج

اگر نیاز به کندن چاه دارید همین الان برای حفرچاه در کرج با ما تماس بگیرید، مقنی های حرفه ای ما در کمترین زمان آماده همکاری با شما برای انجام عملیات چاه کنی بصورت کاملا تخصصی هستند. بهترین چاه کن کرج در کنار شماست.

منظور از حفر چاه در کرج چیست؟

به عملیاتی که بر روی زمین و به صورت دایره ای شکل، به منظور رسیدن به هدف هایی مانند رسیدن به منابع آب زیرزمینی، دفع فاضلاب، چاه ارت ساختمان برای رفع ولتاژ های اضافی، سیستم های کانال هوا برای مترو و غیره چاه کنی گفته میشود.

چاهک هایی به شکل استوانه و یا مربع در داخل زمین حفاری می شود، که به آنها حفر چاه در کرج یا چاه جذبی میگویند.

اگر شما در حاضر چاهی دارید که دچار گرفتگی شده است و یا بوی بد آن شما را آزار میدهید میتوانید برای حل مشکل آن با بهترین شرکت تخلیه چاه در کرج تماس بگیرید.

انواع حفر چاه در کرج

بسته به نوع مصرف، میتوان چاه را به چند دسته تقسیم بندی کرد:

 • حفاری چاه آب
 • حفر چاه آب باران
 • حفر چاه فاضلاب
 • حفر چاه جذبی
 • حفاری میله چاه
 • چاه ارت
 • کندن چاه فاضلاب
کندن چاه در کرج
کندن چاه در کرج

ابزار حفر چاه یا چاه کنی در کرج

برای حفاری چاه در کرج از ابزار خاصی استفاده میشود مانند:

 • فرغون
 • کلاه ایمنی
 • بیل و کلنگ مخصوص
 • بالابر
 • دمنده هواکش برای منتقل کردن هوا به داخل چاه
 • دبل مخصوص انتقال خاک چاه
 • کابل انتقال برق روشنایی
 • کمربند ایمنی برای رفتن به داخل چاه
 • متخصص مغنی برای چاه کنی

هزینه حفر چاه در کرج چقدر است؟

هزینه ی حفر چاه در کرج با توجه به نوع چاه، متراژ چاه، نوع خاک منطقه از نظر جذب و یا سفتی و پیشرفت روند کار در نوع زمین مربوطه، قابل تغییر است.

چنانچه همه این موارد توسط یک چاه کن در کرج بررسی شود مبلغ نهایی برآورد شده و به شما اعلام خواهد شد. برای براورد هزینه همین الان با ما تماس بگیرید.

حفر چاه فاضلاب در کرج

برای دفع آب ناشی از حفاری، نیاز به حفر چاه فاضلاب است. حفر چاه فاضلاب در زمینهایی با خاک شنی کاربرد و عمر بیشتری دارد به نسبت زمین هایی که دارای خاک غیر شنی هستند.

به دلیل ورود و تجمع موادی مانند چربی های آشپزخانه و حاصل از مواد غذایی، مو و غیره در هر نوع زمینی به طور منظم نیاز به تخلیه چاه می باشد.

از جمله خدماتی که در کنار حفر چاه در سراسر کرج ارائه میدهیم خدمات مرتبط با رفع گرفتگی لوله، بوی بد فاضلاب و لوله بازکنی در کرج است.

انواع زمین برای حفر چاه در کرج

جنس زمین در کندن چاه بسیار مهم است، چرا که برخی زمین ها خطر ریزش در زمان کندن چاه را به همراه دارد و یا برخی زمین ها بعلت سنگی بودن نیاز به دستگاه های حفرچاه دارد و بصورت دستی قابل انجام نیست.

چاه کنی در کرج و استان البرز
چاه کنی در کرج و استان البرز

چه کنی در زمین شنی

این جنس زمین دارای خاک شنی بوده و جذب بالایی داشته چنانچه آب به سادگی در آن نفوذ پیدا میکند.

چاه کنی در زمین خاک رسی

این نوع زمین آب را در خود نگه داشته و از دفع آن خودداری میکند.

زمین رسی به دو نوع تقسیم میشود : زمین بسیار سفت و زمین بسیار ریزشی.

چاه کنی در زمین سنگی

این نوع زمین از قلوه سنگ های بزرگی تشکیل شده است و حفاری آن بسیار سخت و زمان بر است.

حفر چاه آب باران در کرج

حفر چاه آب باران از حفر چاه های دیگر ساختمان جدا میباشد. چاه آب باران توسط مقنی چاه حفر می شود و باید در نظر داشته باشد که آب موجود در این چاه تنها باید آب باران و شستشو پارکینگ و حیاط وارد شود.

با وارد شدن آب باران به داخل این چاه با تشکیل لایه های زیرزمینی موجب تقویت لایه های چاه خواهد شد.

حفر چاه آب دستی در کرج

حفر چاه آب به صورت دستی همیشه از رایج ترین حفر چاه ها بوده است.زیرا این چاه به شکل چاه میله حفر میشود و با عرض حدود یک متر تا رسیدن به آب ادامه خواهد داشت.

هزینه حفاری در خشکی و حفاری در آب متفاوت خواهد بود، همچنین حفاری درون آب تا یک متراژ مشخص شده و حفاری آن انباری که برای جمع شدن آب بر متر مکعب محاسبه خواهد شد نیز متفاوت است و به صورت جداگانه حساب خواهد شد.

روش‌های حفر چاه

 1. حفر چاه به صورت دستی
 2. حفر چاه به صورت نقطه ای
 3. حفر چاه به صورت روتاری
 4. حفر چاه توسط مته ضربه ای 
 5. حفر چاه توسط مته چرخشی
 6. حفر چاه توسط مته کابلی
 7. حفر چاه توسط چکش دژبر
حفر چاه در کرج، چاه آب، چاه فاضلاب
حفر چاه در کرج، چاه آب، چاه فاضلاب

حفر چاه به صورت دستی در کرج

از روش های اولیه در کندن و حفاری چاه بوده است چنانچه به عنوان حفاری سنتی یاد می شده است و از طریق دستگاه چاه کن دستی صورت می گرفته است.

در این روش حفاری و برداشتن خاک با روش های خاصی صورت میگیرد، در نتیجه نیز با کمک گرفتن از مصالحی همچون سیمان و یا بتن چاه حفر میشود.

حفر چاه به صورت نقطه ای در کرج

در این روش، در ابتدا چندین لوله فلزی به هم دیگر متصل میشوند سپس با زدن ضربه و فشار و به شکل چرخشی وارد زمین خواهند شد تا عملیات حفر انجام گیرد.

در نتیجه آب از راه صفحه های شبکه ای در انتهای لوله های فلزی و در آخر از چاه خارج میشود.

حفر چاه به صورت روتاری

از این روش و از دستگاه چاه کن روتاری در شرایط خاصی وابسته به وضعیت آب و هوا، ماهیت، عمق آب زیرزمینی، برای حفر چاه در کرج خصوصا حفر چاه آبی در کرج استفاده خواهد شد.

حفر چاه توسط مته ضربه ای

بری این حفر از مته های بزرگ استفاده می شود به صورتی که ضربه های پی در پی را از ارتفاعات زیاد به روی سطح خاک وارد کرده، که با این کار عمق خیلی زیادی را در خاک ایجاد میکنیم و حفاری با مته ضربه ای انجام خواهد شد.

حفر چاه توسط مته چرخشی

این روش نیز برای حفر چاه در کرج از مته های بزرگ فلزی که به شکل گردان هستند استفاده میکند که در نتیجه چاه با متراژ مورد نظر در مقیاس مربوطه به روش گردان حفاری خواهد شد.

حفر چاه توسط مته کابلی

خرد شدن سنگ ها و قسمت های ریز خاک توسط کابل های فلزی بسیار مقاوم و به شکل حرکت های پی در پی و تداوم یافته به صورت بالا و پایین، روش حفر چاه مورد نظر توسط مته های کابلی می باشد.

حفر چاه توسط چکش دژبر

با کمک چکش ضربه ای در این نوع روش چاه های مختلفی از جمله چاه جذبی حفاری میشود.

لازم به ذکر است که مدل های دیگری از حفاری مانند:

 • حفاری الکتریکی
 • حفاری حرارتی
 • حفاری شیمیایی
 • حفاری لیزری و غیره

وجود دارند که توسط یک سری واکنش های منفجر کننده انجام می شوند.

اقدامات قبل از حفاری چاه در کرج

لازم است قبل از حفاری چاه یک سری نکات را بدانید تا نتیجه ی کار مطلوب تر و بهتر باشد. لذا قبل از کندن چاه علت کندن چاه و نوع کاربری باید مشخص شود.در همین مورد اگر این اطلاعات را داشته باشید هدف از حفر چاه، مکان صحیح برای حفر چاه و ابزاری که برای حفاری نیاز است را نیز میتوان تعیین نمود. برای حفر چاه همین الان با بهترین چاه کن در کرج تماس بگیرید.

قبل از اقدام به کندن چاه، نوع کاربری چاه موردنظر و علت کندن چاه باید در نظر گرفته شود. در همین راستا، با مشخص بودن هدف از حفر چاه موردنظر، مکان مناسب جهت حفاری و ابزار و وسایل لازم برای حفاری چاه نیز از قبل تعیین می‌شود.

شماره چاه کن خوب در کرج

در پایان، توصیه می شود برای حفاری چاه حتما با یک سرویس کار حرفه ای از یک مرکز حفر چاه در کرج کمک و مشاوره بگیرید؛ به منظور این کار میتوانید با شماره های درج شده در سایت https://loolebazkoniomid.com/ تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *